KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14544107
nr 1454 4107
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -86. Olja på pannå, 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 56x72 cm
Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:33:10
14/3 19:45:42
Gösta Gustavson
Läs mer om Gösta Gustavson